לעזרה בתהליך ההזמנה ניתן ליצור איתנו קשר בין 09:00-24:00 שבעה ימים בשבוע במספר 03-6566102

חדרי קריוקי – כל אחד יכול

למה אנשים אוהבים לבקר בחדרי קריוקי? במאמר זה נסקור את התפתחות השירה בציבור בישראל, החל מסביב למדורה וכלה בחדרי קריוקי.

לכל מדינה יש את הפולקלור ושירי העם שלה, אבל רק בישראל עושים את זה הרבה מסביב למדורה. איך התפתח הנוהג הזה וכמה חבל שיש ל"ג בעומר רק יום אחד בשנה.

שירה מסביב למדורה

שירה מסביב למדורה התפתחה בשוך הקרבות מצד לוחמים, שאחרי הקרב ישבו להתחמם בצל האש המבורכת ליד מדורה, ואגב כך, השליכו אליה תפוחי אדמה שהפכו למעדן בפני עצמו..

שירה מסביב למדורה היא מיתוס ישראלי מובהק וקשה למצוא התגודדות כזו בארץ אחרת. נתן אלתרמן גם כתב שיר שנקרא מסביב למדורה ושיבח את הפלמ"ח במלאת לו 7 שנים.

לאט לאט התפתח הנוהג הזה לא רק בקרב לוחמים אלא גם בקרב צעירים ומשפחות, והשרישו את זה עמוק תנועות הנוער.

בדרך כלל כאמור נוהגים בארץ לשבת ולשיר מסביב למדורה בעיקר בל"ג בעומר, אך יש רבים שרואים בכך בילוי מועדף, טבעי וכיפי ולכן יש ביקוש כאשר מחפשים אטרקציות במרכז למקום המציע גם חדרי קריוקי.

שירה בציבור- מי חלם על חדרי קריוקי?

עם ישראל אוהב לשיר ביחד. שירים מפעם, שירים מהיום. השירים מעוררים בנו נוסטלגיה, מעוררים בו זיכרונות וחלק מהשירים גם מסמלים תקופות, מלחמות ועוד ומעוררים בכל אדם זיכרון כלשהו. רפרטואר של שירה בציבור כולל שירים שרוצים לשמר ולכן שרים אותם ובנוסף גם שירים חדשים.

כיוון שעם ישראל אוהב לשיר, התפתחה פה תרבות שלמה של שירה בציבור ע"י מנחים. יש מועדוני זמר של שירה בציבור ויש הרבה פעילות סביב הנושא. אנשים מאוד אוהבים לשיר.

אף אחד לא חלם על חדרי קריוקי, וזה השלב הבא בהתפתחות השירה בציבור וכאשר יש מקום המציע גם חדרי בריחה וגם חדרי קריוקי. מה צריך עוד לבקש כדי ליהנות?

חדרי קריוקי- גם למוזיקה מזרחית!

בערבי שירה בציבור יש לציין, אפשר לומר שיש מעט מאוד שירים מהז'אנר המזרחי. כיוון שכך החלו לצמוח חדרי קריוקי עם רפרטואר של זמרים מזרחיים שאפשרו לאוהבי הז'אנר הזה לשיר יחד את השירים שהם אוהבים.

אפשר היום לרכוש ציוד לקריוקי כולל מסך עליו מוקרנים מילות השירים, כולם יושבים יחד, אומנם לא מסביב למדורה אבל עושים כיף ובעצם הבילוי בחדרי קריוקי התחיל כחפלה מזרחית של אוהדי הזמר המזרחיים.

חדרי קריוקי עם שירים מכל הזמנים

מהתפתחות חדרי הקריוקי המקוריים של השירים המזרחיים, התפתחו ויש היום כל מיני חדרי קריוקי בהם ניתן לשיר שירים מכל מיני ז'אנרים, שירים עבריים ישנים, שירים חדשים, שירים לפי זמרים, שירים באנגלית ובעוד כל מיני שפות ועוד.

אנשים מאוד אוהבים ללכת ולבלות בחדרי קריוקי, זה בילוי מצוין עבור קבוצת חברים, בילוי כיפי למשפחה ובילוי מעולה ומגבש לקבוצות של עובדים ואף קריוקי בתור רעיונות ליום הולדת לא משנה בן כמה בעל השמחה.